R. J. Dagys. Sakome „taip“ pusei milijono imigrantų Lietuvoje?

R. J. Dagys Delfyje demonstruoja savo ksenofobiją, homofobiją ir visą kitą atsilikėliškumą:

Dramatiškoje ataskaitoje skaičiuojama, kad iki 2050 metų nevykstant imigracijai ir esant pastoviam darbo jėgos aktyvumui, Sąjunga neteks apie 68 mln. darbuotojų. Kadangi ne visi imigrantai tampa ekonomiškai aktyvūs, šiai spragai užpildyti ilgainiui reikėtų apie 100 mln. imigrantų. Lietuvai tai proporcingai reikštų pusę milijono imigrantų. Ko čia verkti dėl 300? Verčiau pratintis.

[…]

Anot ekspertų, viena veiksmingiausių priemonių, kad šio „džiaugsmo“ nereikėtų patirti, yra šeimai palankios politikos, kuria siekiama stabilizuoti ar padidinti gimstamumo lygį, įgyvendinimas. Deja, neteko girdėti, kad šalių lyderiai būtų garsiau sureagavę į šį ekspertų pasiūlymą gajai ir visus neraminančiais problemai spręsti.

Remti šeimą jau vien ekonominės padėties vardan reikia todėl, kad joje gimsta vaikai, o tam reikia mamos ir tėčio, moters ir vyro. Tačiau mes kasdien verčiami įteisinti vienalytes, vadinasi, negyvybingas, „santuokas“. Be to, apsimesdami, kad nesmengame į demografinę duobę, daugiausiai liberalūs ir kairuoliški balsai siūlo įteisinti eutanaziją ne tik senjorams, bet ir norą mirti išreiškusiems mažiesiems. Mirties pergalę Europoje liudija ir išskirtinės moters teisės žudyti gyvą, bet dar negimusį vaiką liaupsinimas. Tad ką turime?

Priminimai

Dagio tekstai yra nuostabūs loginių klaidų, populistinio ir nepakantaus mąstymo pavyzdžiai.

  1. Šeimai palanki aplinka ir vienos lyties asmenų šeimos nėra nesuderinami dalykai.
  2. Dvi mamos, arba du tėčiai taip pat kuo puikiausiai gali auginti vaikus (tiek įsivaikintus, tiek su dirbtinio apvaisinimo pagalba pagimdytus)
  3. Vaisius/embrionas tai nėra vaikas, o versti gimdyti nenorimus vaikus yra labai niekšiška.
  4. Eutanazija siūloma tam, kad žmonės nenorintys kankintis galėtų nesikankinti. Kai kurie žmonės jokių tinkamų alternatyvų neturi (nors gal Dagys pasiruošęs absoliučiai kiekvienam kenčiančiam padovanoti pakankamai morfijaus? Įtariu, kad ne).
  5. Ir galų gale nėr čia ko kaišioti ksenofobijos: nieko čia tokio jeigu Lietuvoje ar Europoje atsiras daugiau imigrantų.