Nevirintą pieną gėrę vienos šeimos nariai susirgo erkiniu encefalitu

Internete visokie žiopliai skleidžia įvairias nesąmones apie tai, kad pasterizuotas pienas praranda medžiagas, maistingumą ir ragina gerti žalią (nevirintą ir nepasterizuotą) pieną. Deja, nepasterizuotas pienas gali būti labai pavojingas:

Kauno visuomenės sveikatos centras gavo informaciją iš asmens sveikatos priežiūros įstaigos apie du įtariamus, tarpusavyje susijusius, erkinio encefalito atvejus.

Kaip paaiškėjo susirgo 63 ir 61 metų amžiaus vienos šeimos nariai iš Prienų rajono. Atliekant židinio epidemiologinį tyrimą nustatyta, kad erkės įsisiurbimo susirgusieji nepastebėjo, tačiau ūkyje, esančiame Prienų rajone, augina ožkas ir savo reikmėms vartoja ožkų nevirintą pieną ir pieno produktus.

Ekinis encefalitas (EE) – erkių perduodama, virusinė, centrinės nervų sistemos liga. Pagrindinis viruso rezervuaras – erkė ir jos maitintojai – smulkūs graužikai, paukščiai. Suaugusios erkės gali maitintis ir įvairių žinduolių, taip pat gyvulių (ožkų, karvių) krauju. Žmogus erkiniu encefalito virusu užsikrečia dviem pagrindiniais keliais: įkandus erkei ir vartodamas žalią (nepasterizuotą) ožkos ar karvės pieną.

(Pagal 15min.lt)

Tad gerkite tik pasterizuotą pieną ir neskleiskite internetuose pavojingų niekų.