Moterų karjerą moksle slopina stereotipai

Dar liepą Europos Parlamento Moterų teisių komitetas patvirtino pranešimą, kuriame siūlomos priemonės, padėsiančios moterims įveikti stiklo lubas – išankstiniais nusistatymais pagrįstas kliūtis, trukdančias siekti karjeros moksle ir eiti aukštesnes pareigas.

Tarp komiteto siūlymų – kurti lyčių lygybės įgyvendinimo planus kaip būtiną sąlygą, norint gauti valstybės finansavimą mokslinių tyrimų, mokslo ir akademinės bendruomenės srityse; vykdyti teigiamas kampanijas, skatinančias mergaites ir moteris rinktis akademinę ir mokslinę karjerą visose mokslo srityse, ypatingą dėmesį skiriant inžinerijos ir technologijų sektoriui, taip pat – parengti programas, kuriomis moterys būtų aktyviai skatinamos tęsti karjerą po nėštumo ir gimdymo atostogų arba vaiko priežiūros atostogų.


G.Purvaneckienės teigimu, derinti darbą mokslo srityje ir išleisti vaiką į darželį – finansiškai kone neįmanoma. Daugiau kaip dešimt metų matuojamame stiklo lubų indekse (mokslininkių skaičiaus ir moterų aukščiausiose pozicijose – profesorių ir vyriausiųjų mokslinių bendradarbių – santykis) Lietuva yra tarp nepalankiai vertinamų šalių.

2010 m. duomenimis, Lietuva stiklo lubų indekse užima antrą vietą pagal tai, kur moterims daryti mokslinę karjerą sunkiausia. Mus lenkia tik Kipras.

(Pagal 15min.lt)

5 thoughts to “Moterų karjerą moksle slopina stereotipai”

 1. O socialiniai mokslai kažkaip pamirštami. Ten vyrų procentas labai mažas. Ar tai reiškia, jog reikia priemonių vyrų sisteminei diskriminacijai, siekiant karjeros socialiniuose moksluose, mažinti?

  1. Jonai, nežinau ką tu tuo nori pasakyti.
   Socialiniuose moksluose moterų diskriminacija yra gan akivaizdi (kai palygini moterų valdančiose pareigose kiekį su vyrų kiekiu analogiškose pareigose).

   O jeigu kalbi apie tai, jog reikėtų nustoti diegti seksistinius stereotipus tiek mergaitėms, tiek berniukams, tai aš pilnai tą palaikau!

   1. Laisvamani, nė su žiburiu nerasi, kad moterys būtų sistemiškai diskriminuojamos socialiniuose moksluose. Jų ten daugiausia ir pareigas jos ten užima aukščiausias. Panašiai, kaip vyrai gamtos moksluose. Aš kažkaip to vadinti diskriminacija. O jei ieškome socialinės teisybės postringaudami, kad moterų per mažai tiksliuosiuose moksluose, privalome neveidmainiauti ir pripažinti, kad vyrų per mažai socialiniuose. Negi ne taip?

    1. Sorry, prieš kokius metus šia tema rašiau ir buvau pervertęs statistiką, deja dabar tingiu iešokti.
     Ir kaip jau minėjau, aš tikrai noriu, kad būtų atsikratyta stereotipų ir atlyginimų bei pareigų skirtumų.

Komentavimo galimybė išjungta.