Žurnalistinis tyrimas: kaip penkių vaikų mamai homeopatas nevaisingumą gydė

Kartais Lietuvos žiniasklaidoje pasirodo ir normalių straipsnių apoe pseudomediciną.

Vidaus ligų gydytoja ir vaikų neurologė Rūta Maciulevičienė medicinos praktika užsiima jau daugiau kaip dvidešimt metų. Ir čia nepamatysime nei stebuklingo rusiško aparato visoms ligoms diagnozuoti, nei homeopatinių preparatų.

Gydydama vaikus ir suaugusiuosius moteris įsitikino ne kartą, kad ligos traukiasi nuo tikrų vaistų, o ne nuo homeopatinių žirniukų.

„Homeopatiniai vaistai, už kuriuos mokate pinigus, gaminami taip stipriai praskiedžiant juos vandeniu, tarsi vienas šaukštelis tikro vaisto būtų ištirpintas Baltijos jūroje. Tada toks vanduo užpurškiamas ant cukraus granulių, ir čia jau bus homeopatinis preparatas.

Ta medžiaga skiedžiama tiek kartų, kad tame skiedale nebegalime rasti nė vienos molekulės pirminės medžiagos. Tai nesuvokiamai maži kiekiai, kurie negali turėti jokio poveikio niekam. Tada vėl pradedama kalbėti apie kažkokią vandens atmintį…“ – pasakoja gydytoja.

Patikėję stebuklais, uždelsia gydytis

Docentė Kornelija Mačiulienė – viena iš garsiausių Lietuvos akušerių – ginekologių šiandien vadovauja Vilniaus gimdymo namams. Ji sako, kad jai apskritai yra keista, kaip žmonės dažniausiai tiki tais gydytojais, kurie žada padaryti viską 100 procentų, išgydyti visas ligas.

„Yra buvę tokių atvejų, kad žmogui tradicinės medicinos buvo paskirta operacija, kuri turėjo būti tuoj atlikta, o pseudo daktaras pasakė, kad žmogui to nereikia. Buvo uždelsta ir buvo nesėkmingas atvejis. Aš manau, kad kiekvienas yra atsakingas už savo darbą, o kontroliuojančių įstaigų tikrai yra“, – kalbėjo ji.

Nusipelniusios gydytojos vardu apdovanota moteris į pasaulį padėjo ateiti šimtams kūdikių. Gydytoja kaip niekas kitas gerai žino, koks sunkus ir ilgas gydymas laukia, jei pora negali susilaukti vaikų: vien nevaisingumo priežasčių nustatymas gali užtrukti net ir pusę metų.

„Nebūna tokių stebuklų, kad per pusvalandį ištirtum organizmą molekuliniame lygyje – bent jau aš to nesu girdėjusi“, – sako K. Mačiulienė.

(Pagal tv3.lt)