Ateizmas – ne religija

Leonas Dykovas rašo:

Šiais laikais tyčiotis iš krikščionybės – norma. Bet pažiūrėkime, kaip elgiasi į ateizmą atsivertę vakariečiai. Tiki, jog netiki, kol juos užgriūva kokia nors bėda. Tada kiekvienas vakarietis šaukiasi Dievo. Ir ne Budos, ne Alacho ar kokio nors Odino iš Valhalos, o būtent Biblijos žydų-krikščionių Dievo. Būtent jam verčia visas savo bėdas ir klausia: „Už ką mums visa tai?“

(Pagal Malda niekam. Ateizmas – taip pat religija | KaunoDiena.lt)

Nežinau kokiuose ateistiniuose sluoksniuose sukasi tas Dykovas, bet mano pažįstami netikintieji yra netikintieji ir nei dievų šaukiasi, nei juos kaltina. Žinoma, nederėtų atmesti galimybės, kad jis tiesiog prisigalvojo nesąmonių ir rašinėja su realybe nieko bendro neturinčius niekus.

2 thoughts to “Ateizmas – ne religija”

  1. Teisybę tas Dykovas rašo: iš tiesų, tik susidūrę su ligomis, nelaimėmis, daugelis žmonių atsigręžia į tikėjimą. Kodėl? Todėl, kad tikėjimas yra kartu ir pastanga, o žmogus yra tinginys iš prigimties – nedarys nieko, ko tarytum nereikia, plauks pasroviui. O kai gyvenime jau nebėra jokių loginių paaiškinimų, nėra į ką atsiremti – tada randa Dievą, randa Bažnyčią (plačiąja prasme) su visa jos bendruomene ir randa visai kitokius santykius, kitokį gyvenimą.
    Iš tiesų tik labai riboto mąstymo žmonės gali manyti, kad mes atsiradome iš niekur ir nueisime į niekur, kad nėra jokio Kūrėjo. Kita vertus, Kūrėjas davė mums laisvę galvoti ir veikti, kaip norime – bet kaip mylintis tėvas, kartais sustabdo, kai einame į savidestrukciją.

    1. Visi dievai yra vienodi – žmonių pramanyti ir neegzistuojantys. Siūlau užmesti akį į egiptiečių dievus ar graikų dievus, kad suprastum, kodėl tu pats tiki religiniais pramanais.

Komentavimo galimybė išjungta.