Nežinomos ligos kamuojamą menininką lanko mintys apie eutanaziją

Šalyje žinomas fotomenininkas, Nacionalinės premijos laureatas Algimantas Aleksandravičius dabar kuria per didžiules kančias. Ne dvasios, o – kūno. Kovos su neatpažinta liga nualintas jis ištarė skausmingą prisipažinimą: „Dabar balsuočiau už eutanaziją. Nieko baisiau už skausmą nėra.“

Patiriamas skausmas atvėrė akis

Panevėžyje daugybę metų gyvenęs ir kūręs 55 metų A. Aleksandravičius pastaruoju metu – tikras kankinys.

Į Panevėžį jis atvežė savo retrospektyvinę parodą, bet tam jam prireikė baisiai didelių dvasios pastangų.

Būtent po parodos kalbėdamas su žurnaliste menininkas atsivėrė ir prašneko apie užgriuvusius sunkius išbandymus. Per juos A.Aleksandravičius suvokė ir eutanazijos reikšmę.

Anksčiau diskusijose apie eutanaziją A.Aleksandravičius labiau palaikė jai nepritariančiųjų pusę. Po to, kai užklupo sveikatos problemos ir jis pajuto, koks žudantis gali būti dienų dienom besitęsiantis skausmas, mintis apie teisę išeiti iš gyvenimo anksčiau laiko menininkui nebeatrodo neleistina. „Gal dar pasitarčiau su dvasininkais, bet iš principo pasisakau už teisę leisti žmogui nutraukti nepakeliamas kančias“, – sakė daugybę įspūdingų garsių žmonių portretų sukūręs fotomenininkas.

(Pagal lrytas.lt)

Savas skausmas (ir empatija) daro stebuklus, keičiant nuomonę eutanazijos klausimu.

One thought to “Nežinomos ligos kamuojamą menininką lanko mintys apie eutanaziją”

  1. Apmaudu tai, kad kai kurie žmonės yra tokie buki, jog elementarius dalykus suvokia tik tada, kai jie jiems atsitrenkia į kaktą.

Komentavimo galimybė išjungta.