Sugrįžta seniai užmirštos ligos: medikai ragina griauti mitus – užkirsti kelią pavojingoms infekcijoms gali tik skiepai

Medikai skambina pavojaus varpais – sugrįžta seniai užmirštos ir tik iš vadovėlių pažįstamos užkrečiamosios ligos. Tai vyksta todėl, kad daugėja neskiepytų vaikų. Pavojingų infekcijų išvengsime tik tuomet, jei pasirūpinsime skiepais ir nepaliksime vietos infekcijoms cirkuliuoti, teigia Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai.

Gresia protrūkiai ir mirtys

Šiandien dauguma užkrečiamųjų ligų, kadaise buvusių labai dažnų ir neretai mirtinų, yra valdomos skiepais, sergamumas jomis labai sumažėjęs, todėl žmonės nebejaučia šių ligų grėsmės. Tačiau nerimą kelia pastaraisiais metais Lietuvoje užregistruoti tymų protrūkiai, kūdikių mirtys nuo kokliušo, o keliaujantiems po Europą kyla reali grėsmė užsikrėsti raudonuke.

(Pagal ELTA)

One thought to “Sugrįžta seniai užmirštos ligos: medikai ragina griauti mitus – užkirsti kelią pavojingoms infekcijoms gali tik skiepai”

  1. Mano požiūris į šitą reikalą labai ambivalentiškas. Iš vienos pusės, norisi grūmoti vienos rankos pirštu, kitoje – laikant „Masių sukilimą“ ir postringauti apie tai, jog visuomenė iš gero gyvenimo išpindėjo ir daro nesąmones. Iš kitos pusės, norisi tyliai-ramiai pasirūpinti, kad mano aplinkos žmonės būtų paskiepyti ir mėgautis natūraliai susiklosčiusiu socialiniu darvinizmu.

Komentavimo galimybė išjungta.