Aš palaikau vegetarizmą, bet kai kurie vegetarai yra idiotai

Vegetarizmas – puiku, palaikau jį ir dėl etinių, ir ekologinių priežasčių. Manau, kad ateityje, vegetarų daugės.

O štai ideloginių ir religinių paistalų perpintų melais, nevirškinu:

Lietuvos kariuomenėje tarnaujantys vyrai nuo mėsos darosi moteriškesni. Ar gali taip būti? Kai kas yra įsitikinęs, kad būtent taip ir yra.

„Kareivius dažniausiai maitina moteriškos kilmės mėsa – kiauliena arba vištiena. Kiaulaičių ir vištaičių mėsoje yra moteriško hormono estrogeno, todėl vaikinukai moteriškėja“, – tvirtina vegetarinės virtuvės šefas, ajurvedos mitybos specialistas Žilvinas Užkuraitis.

Pernai vasarą šaukimą gavęs jo sūnus Gotautas Užkuraitis pasakė: „Tėve, norėčiau tarnauti, bet ten triskart per dieną mėsą duoda valgyt. Čia be ryšio“. 21 metų stiprus vyras niekada gyvenime nevalgė nei mėsos, nei žuvies, nei kiaušinių.

Užkuraičių šeima mėsos nevalgo ir dėl sveikatos, ir dėl religinių pažiūrų. Jie visi yra vaišnavai – arba, kaip Lietuvoje įprasta sakyti, krišnaitai. Dėl sūnaus mitybos susirūpinęs tėvas paragino ir kitus bendruomenės kovoti už vegetarinę mitybą kariuomenėje. Juk jų pagrindinis šventraštis „Bhagavadgyta“ teigia, kad kariai turi apginti visuomenę nuo priešų. Praėjusią savaitę tapo aišku – Lietuvos kariuomenėje turės būti parengtas vegetarinis meniu.

(Pagal lrytas)

3 thoughts to “Aš palaikau vegetarizmą, bet kai kurie vegetarai yra idiotai”

  1. Jo, reikia armijoje visiems hipsteriams individualių meniu, vienas netoleruoja laktozės, kitas – gliuteno nevartoja, kitas – religinis vegetaras ar dar baisiau – žaliavalgis. Tikiu, kad vykstant karui, apkasuose ar patekus į nelaisvę, šios užgaidos taip pat bus tenkinamos. Nes šlamšti salotas – žmogaus teisė. Bet pasirinkti netarnauti armijoje – nelabai.

    1. Jonai, žmonėms kurie serga celiakija (ir dėl to negali vartoti gliuteno) bei žmonėms, kurie netolerantiški pieno produktams tai yra labai rimta problema. O valstybei, kaip kareivių darbdaviui, tikrai neapsimoka nuodyti savo darbuotojų… Vienas dalykas, kad iš sūriu primaitinto pieno netoleruojančio kario ne tik kad nebus jokios naudos, bet dar ir teks švaistyti medikų resursus jo gydymui.

      1. Nesakau, kad reikia nuodyti žmones maistu, kurio jų organizmai netoleruoja, tačiau… Sakau tai, kad prievarta surinkusi vaikus armija tikrai nepagerins savo viešųjų ryšiu duodama keliems hipsteriams salotų. O tie asmenys, kurie negali sunkiomis sąlygomis gyventi (pvz.: negali valgyti visko, kad ir kokio savomis rankomis sumedžioto opšraus ar bebro), galbūt neturėtų būti imami į armiją. Šiaip tai niekas neturėtų būti imamas į armiją. But I digress…

Komentavimo galimybė išjungta.