Reiki – puikus pseudomokslo pavyzdys

Ieškodami laimės, harmonijos ir sveikatos gyvenime, žmonės vis dažniau atsisuka į netradicinę terapiją – pavyzdžiui, reiki. Nors daug kam tai gali atrodyti kaip kažkokia mistika, tačiau reiki taikoma įvairiose Vakarų Europos šalyse, taip pat ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, o Lietuvoje jau yra ir Reiki komitetas prie Lietuvos sveikos gyvensenos ir medicinos rūmų. Apie reiki naudą kalbamės su šio komiteto nariu, Indiškos reiki mokyklos Vilniuje įkūrėju Andriumi Simonaičiu.

A. Simonaitis paaiškina, kad žmogus suserga tada, kai organizmas išsibalansuoja ir neturi jėgų. Būtent šias dvi ligos priežastis, sako jis, ir sprendžia reiki praktikai.

„Per reiki tu susirenki save į gražų, tvarkingą energetinį kompleksą bei gauni jėgų, kad pats organizmas sugrįžtų į pusiausvyrą, tada ligos išsisprendžia automatiškai. Liga yra simptomas to, kad mes automatiškai išsibalansavome“, – pasakoja vyras.

(Pagal  Balsas.lt)

Priminimas

Reiki praktikuojai tiki, kad tai yra „gydymo“ būdas, kuriuo jie per savo delnus perduoda universalią energiją padedančią pacientui išgyti pačiam ir susigrąžinti sveikatos balansą. Tačiau, žinoma, tai yra visiški su realybe nieko bendro neturintys pramanai, neretai mokslininkų naudojami kaip puikus pseudomokslo pavyzdys.

Tad jeigu jums, kas nors siūlo reiki paslaugas, atsisakykite. Geriausiu atveju tai – realybėje nesusigaudantys geraširdiški žmogeliai, o blogiausiu atveju – ciniškai iš žmonių rūpinimosi sveikata besistengiantys pasipelnyti šarlatanai.