Paskelbtas verdiktas dėl pasakų knygos apie homoseksualų meilę

Gaila, kad knyga, galėjusi ugdyti toleranciją, bus priversta dūlėti sandėliuose.

Vilniaus apygardos teismas paskelbė, kad Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) nediskriminavo autorės Neringos Mikalauskienės, atsisakydamas platinti jos knygą „Gintarinė širdis“, kurioje yra istorijų apie homoseksualias poras. Apygardos teismas paliko galioti pirmos instancijos teismo sprendimą.

Teismas taip pat nepagrįstu pavadino autorės argumentą, jog knygos platinimas, pažymėjus ją lipdukais, įspėjančiais apie joje esančios informacijos neigiamą poveikį nepilnamečiams, pažeidžia jos teisę į kūrinio neliečiamybę.

Kartu teismas pažymi, jog N.Mikalauskienė, teigdama, kad jos pasakose pavaizduoti vienos lyties asmenų santykiai neprieštarauja konstitucinei šeimos sampratai, klaidingai interpretuoja Konstitucinio Teismo 2011 metais priimtą išvadą dėl santuokos nesudariusių vyro ir moters bendro gyvenimo atitikimo Konstitucijoje įtvirtintai šeimos ir santuokos sampratai.

N.Mikalauskienė Lietuvos edukologijos universitetui turės atlyginti 400 eurų dydžio bylinėjimosi išlaidas.

(Pagal kauno.diena.lt)

One thought to “Paskelbtas verdiktas dėl pasakų knygos apie homoseksualų meilę”

  1. LEU yra kažkoks pošktas. Labai prastas, nevykęs pokštas. Kodėl jie vis dar egzistuoja? Seniai pedagogynę reikėjo buldozeriu pervažiuoti ir toje vietoje parką įrengti. Nei ten mokslininkų yra, nei jie gerus specialistus ruošia. Tik žmones juokina. Iš visų žmonių – edukologai turėtų geriausiai suprasti tokios knygos naudą. Deja, nesupranta. LEU yra dažais ir tarybinio stiliaus kotletais prasmirdusi skylė – ne daugiau.

Komentavimo galimybė išjungta.