Rusijos musulmonų ir ortodoksų dvasininkai šokiravo raginimu apipjaustyti moteris

Vienas aukšto rango Rusijos musulmonų dvasininkas sukėlė audringą reakciją, paraginęs įvesti visuotinį moterų apipjaustymą po to, kai žmogaus teisių gynėjų grupės paskelbė pranešimą apie tokią Šiaurės Kaukazo regione gyvuojančią tradiciją.

I.Berdijevas, kuris kovo mėnesį gavo apdovanojimą iš Rusijos prezidento Vladimiro Putino, pareiškė, kad moterų genitalijų apipjaustymas netrukto moterims atlikti savo motinystės pareigų, o jeigu visos moterys būtų apipjaustomos, tai „svetimavimo būtų mažiau“. Vėliau jis atsiėmė savo žodžius pareiškęs, kad juokavo ir kad islamas nereikalauja moterų apipjaustymo.

I.Berdijevui pritarė ir prieštaringai vertinamas Rusijos Ortodoksų Bažnyčios dvasininkas, buvęs Bažnyčios atstovas spaudai Vsevolodas Čaplinas, sakydamas, kad musulmonai turi teisę laikytis „laiko patikrintos tradicijos“. „Tikriausiai nereikia apipjaustyti visų moterų, to nereikia daryti ortodoksėms, nes jos vis tiek nesvetimauja“, – pridūrė jis.

(Pagal lrytas)

One thought to “Rusijos musulmonų ir ortodoksų dvasininkai šokiravo raginimu apipjaustyti moteris”

  1. Įdomu, kiek ilgai pavyktų egzistuoti bet kokiai kitai organizacijai, kuri reguliariai melžia valstybę pinigų, tačiau taip pat reguliariai nusišneka ir ragina žaloti žmones. Regis, organizacijos statusas kaip „religinės“ jai užtraukia imunitetą nuo visuomenės vertinimo. Būtų šaunu, jei žmonės tiesiog nustotų tuos idiotus finansuoti.

Komentavimo galimybė išjungta.