Homeopatija neveikia – prisidėkite prie veiklos

Kiekvieną kartą pastebėję homeopatijos propagandą nepagailėkite 10-ies minučių, pasiųskite laiškutį homeopatiją reklamuojančiai/platinančiai/poropaguojančiai organizacijai.

Štai čia galite parsisiųsti pavyzdį.


Tema: Dėl homeopatijos, žinomai neveikiančio gydymo metodo, propagavimo

Sveiki,

Mane neramina tai, jog “Lietuvos ryto” skyrelyje “Sveikata” yra propaguojamas žinomai neveikiantis “gydymo” būdas – homeopatija.

Štai straipsnyje http://sveikata.lrytas.lt/medicinos-zinios/kosulys-ir-sloga-laiku-neisgydyti-baigiasi-liudnai-bet-yra-iseitis.htm rašoma:

“Viena iš organizmui draugiškų alternatyvų – homeopatiniai preparatai, kurie nepaisant pastaruoju metu sklandančių teorijų apie šio gydymo neveiksmingumą, yra pripažįstami medikų.

Jie remiasi ne cheminiu jų poveikiu (kuomet jei nepakanka vienos tabletės nuo galvos skausmo, siūloma gerti antrą – dėl didesnio veikliosios medžiagos kiekio), o biofiziniu, kai keičiasi fizinės biologinės terpės savybės. Homeopatiniai preparatai ruošiami veikliąją medžiagą daug sykių skiedžiant vandeniu ar spiritu ir kaskart gautą mišinį kinetiškai suaktyvinant, paprastai kalbant – supurtant. Kuo daugiau kartų šis procesas kartojamas, tuo aktyvesnis ir veiksmingesnis preparatas tampa.”

Homeopatiniai preparatai neveikia  (tai rodo atliktų tyrimų visuma) ir negali veikti (nes homeopatija grįsta principais prieštaraujančiais visoms šiuolaikinio mokslo žinioms).

Norėčiau priminti, kad tai ne mano nuomonė, o medicinos ekspertų apibendrintos tyrimų išvados:

Jeigu pageidausite, mielai padėsiu surasti nuorodas į pirminius šaltinius.

pagarbiai

Vardas Pavardė

One thought to “Homeopatija neveikia – prisidėkite prie veiklos”

  1. Visų pirma noriu pasakyti, kad įrašo autoriaus širdis yra teisingoje vietoje, tikslas – kilnus. Dėl šių klausimų nėra diskusijos. Bet…
    Deja, žurnalistikos verslas taip neveikia. Jie pamatys laiškų gausą ir nuspręs, kad tai yra „hot topic“, tuomet parašys dar dešimt straipsnių apie kristalų gydančią galią ir homeopatijos naudą naujagimių gydyme. Geriausias būdas sutramdyti išprotėjusius šių laikų žurnaliūgas – nevartoti jų parduodamos reklamos šalia nepageidaujamo turinio. Tai tiesiogiai paveiks jų rinkodarą, nes jie turės realią statistiką: prie straipsnio X – 10 reklamos parodymų, prie straipsnio Y – 100; therefore – reikia daugiau tokio turinio, kaip straipsnis Y. Paprasčiau tariant, geresni rezultatai būtų pasiekti skatinant gero turinio skaitumomą, o ne blogo turinio kritiką,nes norint sukritikuoti – reikia perskaityti ir kartu pamatyti visas prie turinio pateiktas reklamas. Ironiška, bet pypavimas dėl negerų straipsnių ir jų viešinimas daro žalą, nes reklamuoja (todėl – skatina) žalingą turinį.

Komentavimo galimybė išjungta.