Prikiškim katalikams jų nekatalikiškumą

Laima Andrikienė: Galbūt pasakysiu Lietuvoje nepopuliarų dalyką, tikriausiai nepopuliarų, bet aš pasakysiu taip, kaip man atrodo. Šiandien aš apie tai kalbėjau ir čia, Vatikane. Aš negaliu suprasti ir negaliu susitaikyti su tuo, kad jeigu mes esame tauta, kur 77%, ar šiek tiek mažiau – 75, sakome esą Romos katalikai, ir mes negalime priimti 1100 žmonių, kurie ieško prieglobsčio Europoje? Ir mes sakomės esą katalikai? Galbūt reikia mums daugiau žmonėms aiškinti, bet šitos fobijos žemina Lietuvą, jos nepriimtinos. Mes turime tai suvokti visi ir padaryti darbą. Galbūt ateis diena kai mums reikės pagalbos? Taip jau buvo praeityje.

Ir dar vienas dalykas. Lietuva dabar tarsi atrado, kad 30 procentų mūsų žmonių gyvena žemiau skurdo ribos. Gėda, kad šitiek metų būdami Europos Sąjungoje mes nesugebame trečdalio žmonių ištraukti iš skurdo liūno. Socialinė atskirtis Lietuvos visuomenėje ne mažėja, o didėja, turtingieji turtėja, o tie, kurie gyvena žemiau skurdo ribos, jie tarsi be vilties palikti. Negali būti šitaip katalikiškame krašte! Mes turime dirbti sutelktom jėgom. Pasitelkdami geros valios žmones galime padaryti daugiau gerų darbų negu mes esame ligi šiol Lietuvoje nuveikę.

(Pagal bernardinai)

Nepaisant to, kad mums labai kliūna diskriminacinės bažnyčios moralės normos, daugelis laisvamanių ir tikinčiųjų vertybių sutampa. Tad gerai kartais priminti katalikams, kad jie savo tikėjimą išreikštų pagalba pabėgėliams ir vargšams, o ne maldomis ar trukdymu kitiems žmonėms gyventi laimingai.

5 thoughts to “Prikiškim katalikams jų nekatalikiškumą”

 1. Dievaži, kai Saudo Arabija ir Turkija pradės tokiais pat kiekiais priimti „pabėgėlius“, kaip Europa – galėsime kalbėti. Visi gudrūs emigruoti į gerovės valstybes ir išnaudoti ten egzistuojančias socialinės pagalbos schemas – ir tai yra žiaurus įžeidimas žmonėms, kurie iš tiesų nori pabėgti nuo karo. Tegu atvažiuoja Lietuvą, tegu… Netruks nė savaitės, kaip „išvyks giminių aplankyti“ į Švediją ar Vokietiją. Religija čia niekuo dėta. Lygiai kaip mažiausiai kvalifikuoti (tačiau patys įžūliausi) Lietuviai ir Lenkai teršia JK ir Airiją, taip migrantai iš rytų elgiasi su visa Europa. Skirtumas tas, kad Lietuvis ar Lenkas nuvykęs į Airiją bent bando ieškotis sąžiningo darbo.

  1. Apmaudu, kad pas laisvamanius yra tokių komentuotojų su kvailom rasistinėm nuostatom.

   1. Matai, kaip laikai keičiasi… Anksčiau būtų tiesiog paprašę pagrįsti teiginius šaltiniais, o dabar gana išvadinti rasistu ir iš karto užskaitomas „moralinis nokautas,“ ar ne? Turiu skaičius, kuriais galiu pagrįsti, bet liberastams jie neįdomūs. Rasė čia nieko dėta. Yra žmonės, kurie bėga nuo karo – jiems BŪTINA duoti prieglobstį; yra žmonės, kurie migruoja dėl ekonominių priežasčių – tokių priėmimas yra valstybės politikos reikalas. Apsimesti, kad visi migrantai iš Sirijos bėga nuo karo yra fakto klaida. Dar blogiau yra vienodai elgtis su visais migrantais, tiek su bėgančiais nuo karo, tiek su ieškančiais vokiškų pašalpų. Tai nuvertina tų žmonių, kurie realiai bijo dėl savo gyvybės, patiriamą skausmą. Ech, pasigendu laikų, kada „laisvamaniai“ aukščiausiai visko vertino objektyvius faktus; dabar tai tapo komunistuojančių įsižeiduolių šutve, kuri visur mato tik rasizmą ar seksizmą. Iki ko nusigyvenome, dievaži… Na negi ne taip, kolega? Aš nuoširdžiai raginu pabėgėliams siūlyti gyvenimą Lietuvoje (ar analogiškai gyvenančioje, karo nekamuojamoje Europos valstybėje) – tegu atvažiuoja ir įsikuria. Tie, kurie išties nuo karo bėga – tikrai pasinaudos proga. Likusieji… Na, jų sprendimas. Negi „nuo karo“ galima bėgti tik į gerovės šalis? Ar paprasta, jauki, nedidukė Lietuva nėra gera vieta gyventi saugiai ir taikiai? Įdomu, kodėl mes tokie nepaklausūs pabėgėlių rinkoje…

    1. Man svarbu žmonių lygybė, man svarbu, kad žmonės nebūtų streotipizuojami, man nepatinka rasizmas.

 2. Autorius yra toks pats fanatikas dogmatikas kaip ir visokie Jo kritikuojami kreacionistai ir pns. Tik kita medalio puse, arba tas pats s… Tik kitoj rankoj. Per savo dogmas jis ignoruoja realybe ir ekonominiu imigrantu keliamu problemu fakta. Joks jis ne laisvamanis, eilinis radikalas.

Komentavimo galimybė išjungta.