Paragvajuje pagimdė išprievartauta 11-metė: jai atsisakyta atlikti abortą

Paragvajuje viena vienuolikmetė, anksčiau išžaginta jos motinos sugyventinio, ketvirtadienį pagimdė kūdikį, o šis įvykis iš naujo pakurstė pasipiktinimą dėl valdžios atsisakymo leisti mergaitei atlikti abortą.

Šis incidentas sulaukė atgarsio toli už Paragvajaus ribų, o Jungtinių Tautų ekspertai kritikavo šalies vyriausybę dėl atsisakymo svarstyti galimybę atlikti abortą.

Žmogaus teisių organizacija „Amnesty International“ ragino Paragvajaus vyriausybę pakeisti abortus griežtai reglamentuojančius įstatymus, sakydama, kad mergaitei pasisekė, kad ji liko gyva.

Šios organizacijos Šiaurės ir Pietų Amerikos padalinio direktorė Erika Guevara (Erika Gevara) sakė, kad faktas, jog jaunoji mama išgyveno, „nepateisina jos patirtų žmogaus teisių pažeidimų dėl Paragvajaus valdžios veiksmų“.

Šio Pietų Amerikos šalies pareigūnai „nusprendė sulošti iš jos sveikatos, gyvybės ir sveiko proto, nepaisant triuškinamų įrodymų, kad šis nėštumas nepaprastai rizikingas, ir fakto, kad ji yra išžaginimo auka bei vaikas“, pridūrė E.Guevara.

Tuo tarpu D.Castellanos tikino, kad mergaitės gyvybei jokio pavojaus nebuvo.

Vis dėlto JT Vaikų fondas (UNICEF) kaltino Paragvajų nesugebant apsaugoti mergaičių nuo lytinių išnaudotojų.

Kiekvieną dieną toje šalyje pagimdo po dvi 10–14 metų mergaites, rodo agentūros duomenys.

Ligoninėje, kurioje minėta 11-metė ketvirtadienį tapo mama, artimiausiomis savaitėmis turėtų gimdyti trys kitos 12-metės.

(Pagal KaunoDiena.lt)