Seimo LSDP frakcijos pareiškimas: Konstitucijos 38 str. dėl šeimos yra pakankamas

Lietuvos Respublikos Konstitucijos 38 straipsnis skelbia, kad santuoka sudaroma „laisvu vyro ir moters sutarimu“. Galiojantis Konstitucijos straipsnis nekelia kliūčių santuokos sudarymui ir darniam šeimos gyvenimui. Civilinis kodeksas taip pat labai aiškiai apibrėžia, kad santuoka – tai įstatymų nustatyta tvarka įformintas savanoriškas vyro ir moters susitarimas sukurti vyro ir moters šeimos teisinius santykius.

Konstitucijos 38 straipsnis taip pat saugo šeimą ir apibrėžia lyčių lygybę santuokoje: „Valstybė saugo ir globoja šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę“, „Sutuoktinių teisės šeimoje lygios“. Šeimos ir jos santykiams apibrėžti Civiliniame kodekse yra skirta atskira šeimos teisės dalis. Šeima yra socialinė, o ne teisinė sąvoka. Dabar galiojantis Konstitucijos 38 straipsnis jokiu būdu nesikėsina į vyro ir moters santuoką ar tradicinę šeimą, t.y., vyro ir moters šeimos teisinius santykius.

Todėl Konstitucijos 38 straipsnio nėra būtinybės ar poreikio keisti arba papildyti. Teikiami siūlymai tobulinti minėtą Konstitucijos straipsnį gali sukurti prielaidas šio Konstitucijos straipsnio interpretacijoms, kurios realiame gyvenime, užtikrinant jo įgyvendinimą, atitinkamai gali neigiamai paveikti socialiai labiau pažeidžiamų grupių – šiuo atveju, daugiausia moterų, vaikų ar asmenų, vienų auginančius vaikus, – teises ir padėtį.

(Pagal BNS Spaudos centrą)

Kita vertus, aš manau, kad tas straipsnis yra beprasmis ir jo išvis neturėtų būti Konstitucijoje.

Taip pat man įdomu, kodėl socdemai pamiršo paminėti kitas pažeidžiamas šeimas.

6 thoughts to “Seimo LSDP frakcijos pareiškimas: Konstitucijos 38 str. dėl šeimos yra pakankamas”

 1. Ubauja visi apuokai dėl žodžių… Bet gi esmė tai fukcijoje, kurią gali atlikti normali šeima. Būtent, dėl tos funkcijos vykdymo svarbos visuomenei, valstybė privalo tokias remti. O kokia nauda, jei ožį už mašnos tampytum?

  1. Kas yra normali šeima? Ta kur mylinti su vienu vaiku ir nesusituokusi? Ta kur susituokusi, be vaikų ir turtinga? Ta kur susituokusi, valstybės išlaikoma ir su penkiolika vaikų? Ta kur nevaisinga? Ta kur du tėčiai augina įsivaikintą vaiką? O ta, kur vienša motina su dviem vaikais?

   Šeimyniniai santykiai ir šeimos formos yra įvairios, tad natūralu, kad derėtų rūpintis visomis šeimomis, o ne priveligijuoti vienas ar kitas.

   1. Nu kam gi tiek vargintis vardijant bile kokius pramogautojus, gyvenančius vien savo malonumui, tvirkinančius beprsmišku savo pavyzdžiu svetimus vaikus ir nesigėdijančius kaulyti paramos iš valstybės už tai? Visos šeimos normalios, kurios nepanašios į vėžines lasteles.

    1. Žmonės yra skirtingi, jie turi skirtingas vertybes ir jeigu jie daro gerus darbus. Pvz. gėjų šeima įssivaikina našlaitį, tai jie nusipelno pagarbos.

     1. Auklėjimas vyksta pavyzdžiu. Gėjų pavyzdys iškraipo vaikų pasaulėvaizdžio formavimąsi. Arba traumuoja psichiką, arba suklaidina tiek, kad žmogus ir nueina tuo klystkeliu. Todėl gėjai mažamečių tvirkinimu niekaip negali nusipelnyti pagarbos. Jei ko ir nusipelno, tai nebent bausmės?

     2. Neprieše, labai apmaudu, kad skleidi šmeižtą.

      Siūlau perskaityti apie mokslininkų konsensusą:

      Extensive data available from more than 30 years of research reveal that children raised by gay and lesbian parents have demonstrated resilience with regard to social, psychological, and sexual health despite economic and legal disparities and social stigma. Many studies have demonstrated that children’s well-being is affected much more by their relationships with their parents, their parents’ sense of competence and security, and the presence of social and economic support for the family than by the gender or the sexual orientation of their parents.

      http://pediatrics.aappublications.org/content/early/2013/03/18/peds.2013-0377

Komentavimo galimybė išjungta.