Pasirinkimų yra daug: ir tai yra laisvė

Bernardinai skelbia Navicko rašinėlį „Trečio pasirinkimo nėra„.

Tad čia mano atsakas žmonėms, kurie galėjo užkliūti ant Navicko demagogijos:

Tai, kad žmonių diskriminaciją vadinate „kova už šeimą“ nereiškia, kad jūs esate teisūs. Žodžių iškraipymas ir manipuliavimas frazėmis tik rodo, kad jūs esate veidmainiai pasiruošę savo neapykantą skleisti prisidengdami paviršutiniškai gražiai skambančia propaganda.

„Mums bandoma įteigti, kad laisvė – tai galimybė šėlioti.“

Kas jums tai bando įteigti?

„Mums tvirtinama, kad šeima – tai atgyvena, tradicinis reliktas, kad santykius turime vartoti ir, jei tik iškyla sunkumų, tuoj pat juos nutraukti. “

Ar tik nemeluojate? Jeigu jau pristatote priešininkų poziciją, tai darykite tai sąžiningai, o ne neatpažįstami iškraipydami ją.

„Tėvynė“ yra ne teritorija, o žmonės. Mano šeima ir mano draugai nesvarbu, kur pasaulyje bebūtų man yra gerokai artimesni, nei gretimame daugiabutyje gyvenantis tipas iš mano tėvynės. Taip pat, kaip ir sakote „Tėvynės meilė nereiškia užsisklendimo nuo pasaulio, nereiškia neapykantos kitiems.“ Deja daugumai žmonių tėvynės meilė reiškia būtent tą: „mes lietuviai, mes geresni ir už tuos ir už anuos ir mūsų kalba geresnė ir mūsų moralė teisingesnė“.

Dalis to, ką Navickas rašo būtų labai normalus paraginimas gyventi draugiškai ir padėti kitiems (ir tai būtų priimtina tiek įvairių religijų tikintiesiiems, tiek ir netikintiesiems), deja dėl jo demagogijos ir kitų pozicijų iškraipymo, jo rašinėlio neįmanoma priimti rimtai. Juk su tokiu tipu, kuris yra intelektualiai nesąžiningas, nepadiskutuosi.

5 thoughts to “Pasirinkimų yra daug: ir tai yra laisvė”

 1. Man pasidatė įdomu. Kaip įmanoma diskutuoti su laisvamaniais? Juk jūsų pasivadinimas skelbia, kad jūs laisvi manyti(?) kas tik šauna galvon… Ponai, suprantu, kad jūs sau laisvi manyti, jog aš taip manyti neturiu teisės.
  O jei rimtai, tai gal kuris iš jūsų vis tik ryšis išrišti tokį rebusą?

  1. Puiku. Paanalizuokime, kiek tikslūs savo įsitikinimais gali būti laisvamaniai.
   Turbūt, sutiksite, kad ir šiuolaikinis mokslas (pačia bendriausia prasme) dar nėra išbaigtas. Be to, kiekvienas žmogus turi ribotas galimybes, todėl savo vertinimams neturi galimybių pasinaudoti absoliučia viskuo, kas mokslo yra ištirta. Jei būtų reali galimybė žmogui įskaityti absoliučiai visas aplinkybes, tai neliktų prasmės kalbėti apie kažkokią tai laisvę rinktis. – Logikos pagalba kiekvienas sugebėtų absoliučiai tikslius vertinimus padaryti. Deja, kiekvieno žmogaus galimybės ribotos, todėl kiekvienam tenka daryti vertinimus pasikliaujant tik tuo, ką jis žino. Ir kuo mažiau faktorių žmogus realiai gali įskaityti darydamas savus vertinimus, tuo mažiau tikslūs gali būti jo vertinimai, – tuo didesnė „laisvė“ rinktis.
   Pvz.: Turi vaikas lego rinkinuką. Iš tų kelių kaladėlių gali sugebėti sudėlioti visas įmanomas formas. Bet kuris gi iš šių laikų mokslininkų, galėtų pasakyti, jog jam jokių problemų iš žinomų atomų(?) sukonstruoti gyvą blusą?
   Tuo požiūriu net davatkos yra sąžiningesnės/protingesnės už laisvamanius. Jos bent jau prisipažįsta, kad ne jų valioje įskaityti absoliučiai viską.

   1. Papasakok man konkrečiai, kurie laisvamaniai galvoja, kad žino viską, mat aš nepažįstu tokių.

    Kita vertus labai rekomenduoju perskaityti šitą (apie tai, kaip mokslas nėra atsitiktinai kaitaliojamas, o tik pastoviai tikslinamas):
    http://chem.tufts.edu/AnswersInScience/RelativityofWrong.htm

    Žinau, kad dar nepagaminome blusų, bet tai jau netoli:
    http://www.bbc.co.uk/news/10132762
    http://www.zdnet.com/pictures/scientists-build-first-synthetic-bacteria-photos/

    1. Bėda ne tame, kad laisvamaniai neišmanėliai. Bėda tame, kad jie visus kitus neišmanėliais laiko per savo neišmanymą.

Komentavimo galimybė išjungta.