Sekuliari šalis atseit

Nepaisant to, kad Lietuva yra iš esmės sekuliari šalis, Lietuvos valdžia nesibodi rengti religinių renginių, kurių metu skleidžiami įvairūs prietarai.

Užsienio reikalų ministerija (URM) penktadienį Vilniuje, Valdovų rūmuose, rengia penkioliktuosius nacionalinius maldos pusryčius. Jų tema – „Ar religijos sukelia konfliktus ir karus?“.

„Visos didžiosios pasaulio religijos moko siekti taikos, skleisti meilę artimui, rūpintis žmogaus teisėmis ir gerbti jo orumą. Šios vertybės vienija visas pasaulio tautas ir žmones. Šiandien mes negalime likti abejingi, kuomet matome teroristų bandymus dangstyti savo nusikaltimus religiniais įsitikinimais ar supriešinti skirtingų tikėjimų žmones“, – URM pranešime spaudai teigia užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Penkioliktuose nacionaliniuose maldos pusryčiuose dalyvaus Seimo pirmininkė, Vyriausybės, Seimo nariai, Lietuvos religinių bendruomenių vadovai, užsienio valstybių ambasadoriai, verslo, kultūros, akademinės bendruomenės atstovai ir kiti svečiai.

Maldos pusryčiuose invokaciją tars Kauno arkivyskupas metropolitas Lionginas Virbalas. Kalbas sakys Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, ministras L.Linkevičius, Prancūzijos Bordo miesto imamas Tareq Oubrou (Tarikas Ubru) , rabinas iš Paryžiaus Levis Matusofas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Egdūnas Račius.

(Pagal KaunoDiena.lt)

6 thoughts to “Sekuliari šalis atseit”

 1. Normalu, lygiai kaip valstybė remia sportą ir kultūrą, taip ir kitus visuomenės socialinius aspektus pripažįsta ir remia. Vienas iš tokių visuomenės dalykų yra religija. Ar tai, kas vyksta, iš esmės yra naudinga? Nemanau. Bet aš nemanau, kad naudinga remti ir sportą ar menus. Na ir ką? Tai ir lieka mano nuomone. Valstybę valdantys asmenys yra visuomenės atspindys, todėl reikėtų piktintis visuomene, kuri sukuria prielaidas tokioms situacijoms, o ne valdininkus, kurie tenkina realų (nors ir kvailą bei žalingą) visuomenės poreikį.

  1. Arba… galima imtis reikalauti, kad beprasmiai dalykai, tokie kaip religija ir (su sveikatingumu nesusijęs) sportas, nebūtų remiami.

   1. Pabandžiau įsivaizduoti: tiesioginė krepšinio rungtynių „Žalgiris“ VS „Lietuvos Rytas“ transliacija nutraukiama, vietoje jos ekrane pasirodo ramiu balsu kalbanti mergina, kuri moko, kaip reikėtų atlikti mankštą ilgai biure dirbantiems ir mažai judantiems asmenims. Rytiniuose laikraščiuose pasirodo antraštės: „Kaune neliko nenulaužto gatvės šviestuvo“, „Vilniuje neliko neišdaužto stotelės stiklo“, „Alaus pardavėjai piktinasi sumažėjusia apyvarta, tačiau tikisi antrosios pirkėjų bangos, kurią, tikimasi, paskatins visuotinė depresija“.

    1. Tikiuosi, jog bandei parašyti kažką juokingo ir paprasčiausiai nesigavo. Tikiuosi, jog tikrai nemanai to.

     1. Esu beveik garantuotas, kad nutraukus krepšinio rungtynių „Žalgiris“ VS „Lietuvos Rytas“ tiesioginę transliaciją, Kaune tikrai beveik neliktų sveikų gatvės šviestuvų. O Vilniuje – beveik neliktų neišdaužytų JCDecaux stendų stotelėse. Taip jau yra buvę. Po kiekvienų įdomesnių rungtynių matau gražius mažus stiklo kubelius stotelėse. True story.

Komentavimo galimybė išjungta.