Dauguma pasaulio mokslininkų yra religingi (gal ir taip, bet kas iš to?)

Rice (JAV) universiteto svetainė praneša, kad dauguma pasaulio mokslininkų pripažįsta Dievo buvimą. Prie tokios išvados priėjo šio universiteto sociologai po atlikto didelio masto tyrimo.

Buvo apklausta beveik 10 tūkst. respondentų iš Prancūzijos, Indijos, Italijos, Taivano, Turkijos, Jungtinės Karalystės ir Honkongo. Kodėl pasirinko šias šalis ir ne mokslininkus, iš pvz., Vokietijos, Švedijos, Japonijos, Kanados, Australijos, tyrimo autoriai nepaaiškina. Tačiau jie pabrėžia, kad dauguma respondentų buvo fizikai ir biologai, kurie nagrinėja žmogaus ir Visatos kilmę.

Sociologai domėjosi, kaip mokslininkų religingumas atrodo bendro religingumo fone. Kaip ir tikėtasi, dauguma šalių tikinčiųjų mokslininkų procentas mažesnis, nei visų tikinčiųjų. Staigmena buvo Honkongas, kur yra apie 39 procentų religinių mokslininkų, ir tik 20 procentų visų gyventojų, taip pat Taivanas, kur santykis – 54 proc. religingų mokslininkų, o tarp gyventojų šis skaičius siekia tik 44 proc.

Tyrimas buvo finansuotas Johno Templetono fondo ir Faradėjaus instituto.

(Pagal 15min.lt)

Tyrimas buvo atliktas nelabai dideliame šalių skaičiuje, tad skelbti apie visą pasaulį, ko gero per anksti…

Taip pat, tyrimą finansavo Templetono fondas – organizacija, kuri stengiasi sumaišyti religiją su mokslu, tad aš pabūsiu ciniku ir priminsiu, kad pasak kitų tyrimų, tyrimų rezultatai yra linkę rodyti tai, ko nori tyrimą finansuojančios organizacijos.

Na ir galų gale, tai kad yra tikinčių mokslininkų nerodo mokslo ir tikėjimo suderinamumo, tai terodo tik tai, kad žmonių smegenys sugeba sutalpinti tarpusavyje prieštaraujančias sąvokas nesukeldamos „trumpo sujungimo“…

One thought to “Dauguma pasaulio mokslininkų yra religingi (gal ir taip, bet kas iš to?)”

  1. Šis vienas tyrimas rodo, jog keleto šalių mokslininkai yra religingi. O visi kiti tyrimai rodo, jog kuo labiau išsivysčiusi šalis ir kuo aukštesnio lygio mokslininkas – tuo mažiau tas žmogus religingas. Per savo gyvenimą tiek daug idiotų su PhD esu sutikęs, kad tokie rezultatai visiškai manęs nestebina. Turkijoje pilna religingų mokslininkų. No shit, Sherlock… No shit…

Komentavimo galimybė išjungta.