Gliutenas / glitimas

Gydytojo neurologo Nicko Silverio iš Liverpulio tai nenustebino. „Nežinau jokių mokslinių įrodymų, liudijančių, kad gliuteno atsisakymas gerintų atmintį. Tai gali būti placebo efektas, kai žmogus jaučiasi geriau vien dėl to, kad mano darantis ką nors naudingo sveikatai. Taigi, gydytojo manymu, žmonės pakeitę mitybą jaučiasi mažiau pavargę, sumažėja skausmai, jie tampa ramesni. „Be to, pakeitus mitybą imamasi kitų dalykų, padedančių jaustis geriau. Pavyzdžiui, galbūt manoma, kad sumažėję galvos skausmai susiję su pieno produktų atsisakymu, nors iš tiesų geriama mažiau kavos, taigi jaučiamasi geriau dėl mažesnio suvartojamo kofeino kiekio”, – samprotavo gydytojas N. Silveris. Taigi valgant mažiau pyragų, net ir įskaitant pyragus be gliuteno (man nepatiko jų skonis) suvartojama mažiau greitai energiją išskiriančių angliavandenių, dėl kurių vėliau jaučiamas nuovargis.

(Pagal DELFI)

Vienintelis geras šalutinis gliuteno vengimo mados efektas yra tai, kad žmonės sergantys celiakija (celiac disease) gali lengviau kavinėse ir parduotuvėse rasti jiems tinkamų produktų… O štai visiems kitiems –  tai tik pinigų švaistymas ir skanesnių patiekalų pakeitimas neskanesniais.

One thought to “Gliutenas / glitimas”

  1. Lol @ visus, kurie staiga pradėjo netoleruoti gliuteno. Mano aplinkoje, kaip taisyklė, tai yra visokie į jogas einantys, medatacijas praktikuojantys, GMO vengiantys, gydančius kristalus perkantys, kambarius iki absurdo smilkantys ir čiakras varstantys hipsteriai. More power to them, jei jiems patinka mėtyti pinigus į balą. Man į juos žiūrint mano gliuteno ir GMO prisotintas maistas tampa dar skanesnis.

Komentavimo galimybė išjungta.