Vandenilio peroksidas nėra vaistas

Visokie šarlatanai reklamuoja vandenilio peroksidą kone nuo visų ligųl Deja, stebuklų nebūna. Tad nepaisant to, kad Ji24 skelbia daug š, šį kartą jie pridėjo bent pakenčiamą straipsnio pabaigą.

Kodėl nereikėtų vartoti  vandenilio peroksido ne pagal paskirtį

Vlmedicina.lt pakalbino gydytoją toksikologą Robertą Badarą. Anot jo, pirmiausia vandenilio peroksido geriamieji tirpalai (ypač didesnės koncentracijos) gali sukelti pykinimą, vėmimą, virškinamojo trakto dirginimą, erozijų ir opų atsiradimą.

Esant didesnei vandenilio peroksido koncentracijai ir medžiagai patekus į kvėpavimo takus, galima net plaučių aspiracija.

Vartojamas intraveniškai, vandenilio peroksidas gali sukelti rimtų pažeidimų: tikėtinas uždegimo atsiradimas injekcijos vietoje, dujų embolija kraujagyslėse, gyvybei pavojingos alerginės reakcijos. Anot R. Badaro, kraujagyslių užsikimšimas deguonies „burbulu“ – ne ką geresnis nei užsikimšimas cholesterolio plokštele, ko visi taip paniškai bijo.

Ir blogiausia, kas gali nutikti pavartojus didelės koncentracijos vandenilio peroksido ne pagal paskirtį,  – traukuliai, koma, cianozė, kardiorespiratorinis sutrikimas, insultas, infarktas.

Kalbant apie pavojų sveikatai, dažniausiai minima didesnė nei 10 proc. vandenilio peroksido tirpalo koncentracija. Tačiau labai nerekomenduojama eksperimentuoti ir su mažesnėmis koncentracijomis, mat kiekvieno žmogaus organizmas  individualus ir savaip jautrus.

O štai „American Cancer Society“ pareiškė, kad nėra jokių įrodymų, jog vandenilio peroksidas gali sustabdyti ar išgydyti vėžį. Juolab nėra moksliškai pagrįstų įrodymų, kad iš vandenilio peroksido atskilęs deguonies atomas gali prisijungti prie raudonųjų kraujo kūnelių ir parnešti daugiau deguonies į audinius ar organus.

Toksikologas R.  Badaras dargi pamini, kad organizmas labai saugosi laisvųjų radikalų, stengiasi juos greitai „surišti“ su kitomis medžiagomis, pašalinti iš organizmo. Panašiai turėtų būti ir su deguonies laisvuoju radikalu iš vandenilio peroksido.

Išties kiekvienas mūsų yra savo kūno ir gyvenimo šeimininkas. Kiekvienas mūsų turi teisę pasirinkti savo sveikatos ir grožio kelią. Tačiau prieš eksperimentuodami su sveikata,  išanalizuokite kuo daugiau informacijos. Ir geriausia, jog ši informacija būtų oficiali, paremta moksliniais faktais bei rasta oficialių institucijų puslapiuose.

(Pagal Ji24.lt)