Popiežius ir kontracepcija – per mažai, per vėlai

Popiežius Pranciškus užsiminė, kad Katalikų bažnyčia galėtų sušvelninti draudimą dėl kontracepcijos vartojimo moterims, gyvenančioms Zika viruso plitimo regione, taip siekiant sumažinti jų apsikrėtimo virusu tikimybę.

„Kai kuriais atvejais nėštumo vengimas nėra absoliutus blogis. Pavyzdžiui, šiuo atveju arba, mano minėto, Šventojo Pauliaus VI atveju“, – aiškino popiežius ieškodamas atsakymo į klausimą, kaip kuo greičiau sustabdyti Zikos viruso plitimą. Šventojo Tėvo paminėtas pirmtakas leido vienuolėms vartoti kontraceptines priemones dėl didelės prievartavimų rizikos Afrikoje.

(Pagal Popiežius užsiminė apie kontracepcijos naudojimą kovoje su Zika virusu)

Pedantiška pastaba: kontracepcija nepadeda sumažinti tikimybės užsikrėsti zika virusu. Kontracepcija apsaugo nuo nepageidautino nėštumo. Regionuose, kur išplito zika virusas padaugėjo kūdikių mikrocefalijos atvejų, tačiau ryšys dar nėra visiškai patvirtintas ir yra tiriamos kitos galimos priežastys.

Taigi, naujiena įdomi bet tuo pačiu ir absurdiška. Kodėl zika viruso keliama grėsmė išskiriama iš kitų nepageidaujamo nėštumo priežasčių? Kiek kitokių tragedijų (tiek asmeninių, tiek plačiai nušviestų žiniasklaidoje) reikia, kad Katalikų Bažnyčia atšauktų savo idiotišką kontracepcijos draudimą? O ką jau kalbėti apie abortus…