Reikia kokybiško lytinio švietimo, bet žurnalistai, nustokite manipuliuoti statistika

Dėl lytinio švietimo

Politikams kryžiuojant ietis dėl lytinio švietimo mokyklose, motinomis Lietuvoje tampa vis jaunesnės moksleivės. Pernai jauniausia mama tapo trylikos metų paauglė, kūdikių susilaukė ir mažiausiai penkios keturiolikmetės.

Be to, esą dėl žinių stokos nepilnametės ryžtasi net drastiškiems, nelegaliems nėštumo nutraukimo būdams, pavyzdžiui, naudojant veterinarinius vaistus.

Šiuose Naujoje Vilnioje esančiuose globos namuose netrukus apsigyvens kūdikio susilaukusi trylikametė. Į įstaigą ji pateks iš kitų globos namų. „Užuovėjos“ vadovė atskleidžia, kad mamomis tapusios tokio amžiaus merginos Lietuvoje nėra tokia jau retenybė.

„Nėra buvę jaunesnių, bet panašaus amžiaus yra buvę pakankamai. Pas mus nėra taip, kad pas mus atvažiuoja mergina ir mes klausinėjam: „Tai ką tu dabar, brangioji… Ar tu nežinojai?“ Tikrai ne. Kai mergina patenka pas mus, savaime aišku, mes bandom apsaugot nuo antro nėštumo. Kaip ten jai buvo, mes neklausiam, nes tai jau nieko nepakeis“, – pasakoja Gytė Bėkštienė, globos namų „Užuovėja“ direktorė.

(Pagal Lytinio švietimo žaizdos Lietuvoje: trylikametė mama – jau ne retenybė | Alfa.lt)

Dėl žurnalistų tyčiojimosi iš nešališkai pateikiamos informacijos

Žurnalistai straipsnyje teigia:

„Oficialios statistikos duomenimis, nuo 2010-ųjų iki 2014 metų ypač jaunų gimdyvių skaičius išaugo kone tris kartus. Tiesa, prieš penkerius metus ypač jaunų mamų skaičius buvo kone toks pat. O gimdyvių nuo 15-os iki 19-os metų skaičius nuo 2010-ųjų, priešingai, sumažėjo. Tiesa, nevyriausybinės organizacijos pastebi, kad pasaulio ir net Europos kontekste Lietuva atrodo nekaip.“

Aš, kaip ir visada pasigedau nuorodų į pirminius šaltinius. Tad štai nuoroda į visą statistikos departamento skelbiamą lentelę.

Žurnalistų minimas „kone tris kartus išaugęs“ jaunesnių nei 15 metų gimdyvių skaičius remiasi mano paryškintais skaičiais:

  2010 2011 2012 2013 2014
Iki 15 metų 4 10 3 6 11
15–19 1439 1432 1380 1262 1147

Užmetus akį į lentelę matosi, kad skaičiai jaunesnių nei 15 metų gimdyvių srityje iš esmės nesikeitė.

One thought to “Reikia kokybiško lytinio švietimo, bet žurnalistai, nustokite manipuliuoti statistika”

  1. Žurnalistai nemoka raportuoti nieko, kas siejasi su skaičiais ar statistika. Ir apsaugok dieve nuo mokslo raportavimo – iškraipys viską, ką tik įmanoma.

Komentavimo galimybė išjungta.