4 thoughts to “Kasdieninis seksizmas mokinukams”

 1. Štai jums ir tradicinės vertybės. O po to bukapročiai stebisi, kodėl mergaitės rečiau renkasi STEM laukus. Dalis atsakymo slypi mokyklose, kurios nemato šiame paveikslėlyje nieko blogo. Mane ypač prajuokino klausimas „su kuriais žaislais gali žaisti abu vaikai?“ Dar reikėtų klausimų „kodėl mergaitė ne virtuvėje ir nedaro man sumuštinio?“ bei „kodėl berniukas ne statybose ir nenešioja plytų?“

  1. Yra viena problema, gerbiamasis. Ar žinojote, kad dar prieš kelis dešimtmečius žaislai buvo labiau neutralūs nei dabar. Laikais kai vaikai vaikščiodavo sulopytais drabužiais ir neretai paveldėdavo žaislus iš vyresnių sesių, brolių ir tėvų, ir šiaip buvo prabangos prekė, tėvai nepirkdavo žaislų atskirai sūnums ir dukroms. Tik vėliau kai žaislų gaminimo technologija patobulėjo žaislai pasidarė labiau pritaikyti skirtingų lyčių vaikams. Dar vienas įdomus faktas, buvo atliekami eksperimentai su mažomis beždžionėlėmis (nes su žmonių kūdikiais tikriausiai būtų ne etiška atlikinėti tokius eksperimentus), kurio metu beždžionėlės atskirtos nuo suaugusių be jokios socialinės įtakos gaudavo žaisti su žmonių žaislais. Eksperimento metu patelės rinkdavosi žaislus, kuriuos žmonių atveju renkasi mergaitės (kaip pavyzdžiui lėles), o patinėliai žaislus, kuriuos žmonių atveju paprastai rinkdavosi berniukai. Be to kai kalba eina apie žaislų pirkimą paprastai ne tėvai vedžioja vaikus po žaislų parduotuvę, o vaikai tėvus. Taip pat daugelis vaikų šiomis dienomis žaidžia iPhone, ir kitais informacinės technologijos stebuklais, tačiau labai abejoju, kad dėl to jie visi taps IT specialistais. Dar, aišku yra ir IQ. Nors vidutinis vyrų ir moterų IQ yra daugmaž vienodas, dispersija didesnė vyrų tarpe, dėl to daugelis žmonių su išskirtinai aukštu IQ yra vyrai ir nors IQ nėra tobulas rodiklis, jis yra pakankamai geras prognozuoti žmogaus sėkmę tiksliuosiuose moksluose ir technologijose. Tačiau visi šie faktai velniškai neparankūs tiems, kas tiki patriarchaline sąmokslo teorija.

   1. Lytys skiriasi – to niekas net nemėgina neigti. Visai kas kita yra formuoti vaiko poziciją ir daryti jam ar jai spaudimą nuo pat mažens, kad jis ar ji privalo rinktis vienokius ar kitokius žaislus. Tegu vaikas pats nuspręs, su lėlėmis, ar su traktoriais, ar su lėlėmis traktoriuose jis ar ji nori žaisti.

    1. Ir kodėl visuomenė turėtų spausti vaikus? Ką aš bandau apgaudinėti… Sakydamas visuomenė, turite galvoje vyrai, nes galvoti, kad moterys turi kokią nors atsakomybę šioje visuomenėje. Lyg mamos būtų pagrindiniai žmonės vaikų auklėjime, vėliau dar prisijungtų ir mokytojos. Ar buvo kada nors patriarchų susitikimas, kuriame eilinį kartą spręsdami kaip engti moteris jie pagalvojo, kad rūpintis vaikais yra ne imidžas, o va statyt namus, tiest geležinkelius ir kitos profesijos, kur realiai gali nusisukt sprandą, va kur tikri pinigai. Ir sukūrė tas patriarchų komitetas strategiją, kurią net Orvelas didžiuotųsi, kaip indoktrinuoti vaikus jau nuo mažų dienų. Tada žaislų industrija puolė į darbą gaminti žaislus skirtingų lyčių vaikams. Mergaitėms gamino žaislus, kurie vėliau padės tas mergaites engti, berniukus gi reikėjo indoktrinuoti tapti engėjais. Skaudžiai mušdavo tėčiai (nepamirškim kad idėja apie tai, kad mamos augina vaikus yra absurdas) savo dukras, jei jos nežaisdavo su lėlėmis, kad treniruotųsi auginti vaikus. Taip užaugo kelios kartos ir lyčių vaidmenys neturintys nieko bendra su biologija tapo norma. Aš tiksliai nežinau kada tas įvyko, nes feministės tvirtina, kad moterys buvo engiamos nuo neatmenamų laikų, atsiprašau, kad nesigaudau sąmokslo… Oi, atsiprašau feminizmo teorijoje, bet žinau, kad feministės kartais mėgsta parodyti tradicines visuomenes, kurios gyvena iki šių laikų tik todėl, kad yra per daug vargingos, kad kas nors būtų norėjęs ko nors iš jų, kaip tobulos visuomenės pavyzdžius, kur nėra lyčių vaidmenų (iš tiesų yra ir jie gana panašūs į musiškius).
     Bet kaip užkietėjusi šovinistinė kiaulė, leisiu sau pateikti alternatyvią teoriją. Kas jeigu lytis susijusi ne tik su reprodukcija, bet ir su kitais fiziologiniais žmogaus aspektais? Pavyzdžiui kaulų tankumas, raumenų masė, kitokia skeleto struktūra. Kas jeigu skirtumai taip pat yra ir neurofiziologiniai? Kas jeigu skiriasi ne tik skirtingų lyčių kūnas, bet taip pat ir smegenys? Iki šios dienos man niekas dorai nėra išaiškinęs, kaip gali egzistuoti transeksualai, žmonės su vyro kūnu ir moters smegenimis, arba žmonės su moters kūnu ir vyro smegenimis, bet tuo pačiu toks dalykas kaip vyro smegenys ir moters smegenys neegzistuoti. Ir jei toks dalykas kaip moters smegenys egzistuoja, tai gal būt galima manyti, kad moters smegenys nesusiformuoja dėl to, kad jai vaikystėje brukamos lėlės, bet todėl, kad ji jau gimsta su genetine predispozicija mėgti lėles. Analogiškai, vyriškos smegenys susiformuoja dėl Y chromosomos, o ne dėl to, kad jam vaikystėje kišo šautuvus, konstruktorius ir mašinytes. Kaip pasakė transeksualė Blair White „I had the social construct placed on me from the moment I was born at the hospital and wrapped up in a blue blanket rather then a pink one. If it was a social construct then I should by all means I identify and live my life as a man, but that didn’t work out“ (pilnas video: https://www.youtube.com/watch?v=s9WqfBDjRF8 ). Gal būt po žaislų parduotuves vaikai vedžioja tėvus? Be jokios abejonės yra išimčių. Yra mergaičių, kurios mėgsta žaisti su mašinytėmis, kaip ir yra berniukų, kurie mėgsta žaisti su lėlėmis. Taip pat yra mergaičių, kurios supa mašinytes, kaip lėles, ir berniukų, kurie bando ardyti ir konstruoti lėles, nes jų feministės mamos nenori indoktrinuoti jų tradiciniais lyčių vaidmenimis, todėl stengiasi indoktrinuoti savo sugalvotais lyčių vaidmenimis.
     Kalbant apie tai, kad niekas neneigia, jog lytis skiriasi: https://www.youtube.com/watch?v=WtsHv7iUZSE

Komentavimo galimybė išjungta.