Projektas moterims susiduriančiomis su priekabiavimu baruose ir klubuose

16142881_1278355722211305_4693590902084555207_n

„Labas, aš Andžela“. Tokie plakatai – jau kaba pirmuosiuose Vilniaus ir Kauno baruose. Juk kartais nutinka taip, jog besilinksminant savaitgalio vakarėlyje – patenki į keblią padėtį, susiduri su priekabiavimu ar pavojinga kompanija. Jei greta nėra draugų – vieninteliai žmonės į kuriuos gali kreiptis pagalbos yra barmenai. Išgirdę šį slaptažodį jie padės tyliai išeiti iš baro ir iškvies taksi.

Prie akcijos jau prisijungė Piano Man bar, Gringo pub, Dėvėti, Vėjai, Briusly,Plevėsa, PERONAS ir Salionas Vilniuje bei NiSha craft beer bar, 2½ obuolioir Vingiu Dubingiu Aludė Kaune.

Pagal peopleWIN Facebook’ą

Ką daryti?

  • Barams ir klubams, prisijungti prie šio projekto!
  • Kiekvienam turinčiam pažįstamų dirbančių baruose, klubuose, kavinėse pasiūlyti prisijungti prie šio projekto.

One thought to “Projektas moterims susiduriančiomis su priekabiavimu baruose ir klubuose”

  1. Šauni iniciatyva! Aš irgi turiu idėją. How ’bout tiesiog neiti į barus ir klubus? Just a thought, a? Priekabiavimas yra gilesnė problema ir barai nėra ta vieta, kur ši problema yra giliausia. Atvirkščiai, tai yra viešos vietos, kuriose yra stebėjimo kameros ir apsaugos darbuotojai. Kol nepastatysime po „Andželą“ kiekvienoje požeminėje perėjoje ar skersgatvyje – nemanau, kad derėtų kurti saugumo iliuziją, kuri gali suveikti atvirkščiai ir paskatinti neatsakingą elgseną ne tik baruose, bet visur. Reikia bendro švietimo, kaip tvarkytis su priekabiautojais, o ne pastiprinti vengimo taktiką ir taip aukomis tapti rizikuojančiose moteryse. Man įdomu, kaip žmonės, kurie išmoks, kad jeigu tik pasijaučia nejaukiai, gali pasikviesti „Andželą“, tvarkysis su pavojingomis situacijomis už baro ribų, kur nebus gelbėtojų? Kaip visada, hipsterių širdys tikrai teisingoje vietoje, tačiau nepanašu, kad iniciatyva apgalvota. Also, kai baruose įvyksta priekabiavimo atvejai, reikia ne auką „saugiai pašalinti“, bet bausti priekabiautojus. Ką tokia aukos pašalinimo iniciatyva sako priekabiautojams? O gi tai, kad jie yra galios pozicijoje, baras yra jų, jie jame medžioja, o jų aukos tyliai bėga. Dievaži, iniciatyva pastiprinanti neigiamas dalykus tiek aukose, tiek agresoriuose. Lol hipsteriai ir jų #sprendimai.

Komentavimo galimybė išjungta.