Kodėl lyties keitimas (dokumentuose) svarbu?

Puiki naujiena:

Vilniaus miesto apylinkės teismas patenkino dviejų piliečių ieškinius ir įpareigojo Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojus išduoti jiems naujus dokumentus ir ten nurodyti tą lytį, kurios atstovais jie save laiko, o Registrų centrą – pakeisti įrašus. Taigi netrukus du Lietuvos piliečiai turėtų gauti naujus asmens dokumentus, kur bus nurodyta kita lytis be chirurginės intervencijos.

Pasikeitus dokumentus gyvenimas bus daug paprastesnis:

– Ką jūsų gyvenime pakeis nauji dokumentai, kur bus nurodyta, jog esate vyras? – „Lietuvos rytas“ paklausė 21 metų studento Tolvaldo iš Vilniaus.

– Žinoma, bus daug paprasčiau gyventi. Mano fizinė išvaizda visiškai neatitinka faktinės, o kai reikia rodyti dokumentus – vien problemos.

Man dabar tos lyties pakeitimo operacijos taip „nedega“, kaip „degė“ dokumentai. Kol kas niekur neskubu – laukiu, gal medicina šiek tiek patobulės.

 

– Ar svarstote, kaip atrodys jūsų gyvenimas su naujais dokumentais?

– Galėsiu nesibaiminti ieškodamas darbo, dirbdamas, eidamas į darbą.

Didžiąją gyvenimo dalį dirbau nelegaliai. Dažniausiai kuriu darbo vietą sau.

 

– Kaip žmonės reaguoja pamatę jūsų dokumentus moters vardu ir pavarde?

– Aš atrodau jaunai, todėl kiekvieną kartą parduotuvėje perkant cigaretes ar alkoholį reikia rodyti pasą. Gerai, jei pasižiūri tik į gimimo datą. Bet štai neseniai pirkau cigarečių degalinėje. Pardavėja perskaitė vardą, pavardę ir metė kortelę taip, kad ji vos neįkrito į tarpą tarp stalų.

Niekada negali žinoti, kaip žmogus reaguos.

Vos perskaito pavardę – iš karto kyla konfliktas. Policijos tapatybei nustatyti dar nekvietė.

Stengiuosi išvengti galimų konfliktinių situacijų – nesilankau poliklinikose, bibliotekose, sporto klubuose. Bandžiau gauti vairavimo teises – bet su manimi elgėsi nepagarbiai. Autobuse perku bilietą su studento nuolaida, tačiau vairuotojai, pamatę mano pavardę, pradeda šaukti, kad rodau svetimą dokumentą.