Nuorodos: Skiepytis svarbu

 • Kauno diena: Skiepai nuo gimdos kaklelio vėžio: alternatyvų nėra

  – Kodėl vakcina skirta jaunoms mergaitėms, dar neturinčioms lytinių santykių?

  – Jaunas ir lytinių santykių neturėjusias merginas skiepyti efektyviausia, nes jos žmogaus papilomos virusu dar nespėjo užsikrėsti. Tačiau ši rizika išlieka visą gyvenimą. Lietuvoje nemokamai skiepijamos vienuolikos metų mergaitės. Vyresnėms ir moterims, berniukams ir vyrams rekomenduojama skiepytis mokama vakcina.

 • Vakarų ekspresas: Europoje didėja sergamumas tymais

  Remiantis moksliniais tyrimais yra įrodyta, kad ilgalaikis imunitetas tymams susidaro po dviejų įskiepytų kombinuotos tymų, raudonukės, epideminio parotito vakcinos dozių. Todėl jei nežinote savo skiepijimo būklės arba esate skiepyti tik kartą, kreipkitės į savo šeimos gydytoją, pasiskiepykite.

 • ELTA: Lietuvoje pirmasis tymų atvejis

  ULAC duomenimis, šiais metais balandžio mėn. Vilniaus apskrityje užregistruotas pirmasis tymų atvejis Lietuvoje. Asmuo susirgęs tymais savaitę lankėsi Dubajuje (Jungtiniai Arabų Emyratai).

 • ELTA: A. Veryga Pasaulio sveikatos asamblėjoje kalbės apie sveikatos sistemų stiprinimą:

  Susirinkusios valstybės narės dėmesį skirs reikšmingiausioms pasaulio sveikatos politikos aktualijoms: ekstremalių situacijų valdymui, prieinamumo prie vaistų ir vakcinų didinimui, atsakui į užkrečiamųjų ir lėtinių neinfekcinių ligų keliamus iššūkius.